Nominaties Gouden Kalveren 2022

Nominaties Gouden Kalveren 2022

Afgelopen zaterdag 24 september tijdens de 42e editie van het Nederlands Film Festival zijn de nominaties voor de Gouden Kalveren 2022 bekendgemaakt. De uitreiking van de Gouden Kalveren vindt plaats op vrijdag 30 september tijdens het Gouden Kalveren Gala tevens de slotdag van het festival. De uitreiking is live te zien via filmfestival.nl en RTV Utrecht, voorafgegaan aan een speciale uitzending van Khalid & Sophie in samenwerking met BNNVARA en te zien om 19:04 uur op NPO1.

De nominaties per categorie zijn (op titelvolgorde):

Beste Digitale Cultuurproductie

Horizon Forbidden West - Guerrilla Games
LAWKI (Life As We Know It) - ARK (Arran Lyon, Federico Campagna, Louis Braddock Clarke, Roosje Klap, Senka Milutinovic, Teoniki Rozynek, Valentin Vogelmann, Zuzanna Zgierska)
Un(re)solved - Tamara Shogaolu

Beste Korte Documentaire

Housewitz* - Oeke Hoogendijk (productiebedrijf: Discours Film)
In Flow of Words* - Eliane Esther Bots (productiebedrijf: near/by film)
Terwijl het Liefde was - Ditteke Mensink (productiebedrijf: Witfilm)

Beste Korte Film

Diep in de nacht* - Isis Cabolet (scenario: Isis Cabolet, productiebedrijf: DOXY)
It's Nice in Here* - Robert-Jonathan Koeyers (scenario: Robert-Jonathan Koeyers, productiebedrijf: Valk Productions)
La Última Ascensión* - Kevin Osepa (scenario: Kevin Osepa, productiebedrijf: Smarthouse)

Beste Hoofdrol Korte Film/Singleplay

Frieda Barnhard - Obesk*
Ilke Paddenburg - Het Kamp*
Sinem Kavus - Mocro Maffia: Meltem

Beste Dramaserie

Dirty Lines - Pieter Bart Korthuis / Regie: Pieter Bart Korthuis, Anna van der Heide, Tomas Kaan / Scenario: Pieter Bart Korthuis, Franky Ribbens, Tijs van Marle, Lotte Tabbers (productiebedrijf: Fiction Valley)
Het Jaar van Fortuyn* - Mark Furstner / Regie: Michiel van Jaarsveld / Scenario: Pieter Bart Korthuis, Nathan Vecht (productiebedrijf: Hollands Licht)
Rampvlucht* - Michael Leendertse, Fleur Winters / Regie: Lourens Blok / Co-regie: Edson da Conceicao / Scenario: Michael Leendertse (productiebedrijf: Big Blue)

Beste Hoofdrol Dramaserie

Jennifer Hoffman - Deep Shit
Jeroen Spitzenberger - Het Jaar van Fortuyn*
Thomas Höppener - Rampvlucht*

Beste Bijrol Dramaserie

Charlie Chan Dagelet - Dirty Lines
Jaap Spijkers - Het Jaar van Fortuyn*
Julia Akkermans - Dirty Lines

Beste Sound Design

Evelien van der Molen - Captain Nova*
Jan Schermer - Knor*
Michel Schöpping - Do Not Hesitate*

Beste Muziek

Alexander Reumers - Captain Nova*
Ella van der Woude - Moloch*
Merlijn Snitker - Mijn beste vriendin Anne Frank*

Beste Camera

Emo Weemhoff - Moloch*
Martijn van Broekhuizen - Narcosis*
Tom Erisman - Nr. 10*

Beste Montage

Job ter Burg - Nr. 10*
Ruben van der Hammen - Do Not Hesitate*
Xander Nijsten - Moloch*

Beste Lange Documentaire

Four Journeys* - Louis Hothothot (productiebedrijf: Pieter van Huystee Film & TV)
Jason* - Maasja Ooms (productiebedrijf: Cerutti Film)
Myanmar Diaries* - Petr Lom, Myanmar Film Collective (productiebedrijf: ZINdoc)
Shabu* - Shamira Raphaëla (productiebedrijf: Tangerine Tree)
Three Minutes - A Lengthening* - Bianca Stigter (productiebedrijf: Family Affair Films)

Beste Production Design

Barbara Westra - Captain Nova*
Mascha Halberstad - Knor*
Romke Faber - Moloch*

Beste Costume Design

Manon Blom - Bo*
Manon Blom - Narcosis*
Monica Petit - Do Not Hesitate*

Beste Hoofdrol Speelfilm

Hanna van Vliet - ANNE+*
Joes Brauers - Do Not Hesitate*
Julia Akkermans - Pink Moon*
Thekla Reuten - Narcosis*
Yannick Jozefzoon - Femi*

Beste Bijrol Speelfilm

Daniël Kolf -Forever Rich
Emmanuel Ohene Boafo - White Berry*
Hadewych Minis - Forever Rich
Jouman Fattal - ANNE+*
Tobias Kersloot - Do Not Hesitate*

Beste Scenario

Fiona van Heemstra - Knor*
Jeroen Scholten van Aschat en Shady El-Hamus - Forever Rich
Jolein Laarman - Do Not Hesitate*

Beste Regie

Mascha Halberstad - Knor*
Mijke de Jong - Along the Way*
Shariff Korver - Do Not Hesitate*

Beste Film

Do Not Hesitate* - Erik Glijnis, Leontine Petit (productiebedrijf: Lemming Film) (scenario: Jolein Laarman, regie: Shariff Korver)
Knor* - Marleen Slot (productiebedrijf: Viking Film) (scenario: Fiona van Heemstra, regie: Mascha Halberstad)
Narcosis* - Trent (productiebedrijf: OAK Motion Pictures) (scenario: Laura van Dijk, Martijn de Jong, regie: Martijn de Jong)
Nr. 10*
 - Marc van Warmerdam (productiebedrijf: Graniet Film) (scenario en regie: Alex van Warmerdam)
Pink Moon*
 - Derk-Jan Warrink, Koji Nelissen (productiebedrijf: Keplerfilm) (scenario: Bastiaan Kroeger, regie: Floor van der Meulen)

Gouden Kalf van het publiek
De kanshebbers voor het Gouden Kalf van het Publiek zijn al eerder bekendgemaakt. Het publiek kan tot 26 september middernacht stemmen op de drie best bezochte Nederlandse bioscoopfilms van het afgelopen jaar: Alles op tafel*, Bon Bini Holland 3* of Costa!!*.

*Tot stand gekomen met een bijdrage van het Nederlands Film Fonds en/of de Netherlands Film Production Incentive

Bron: filmfestival.nl