Door het Fonds gesteunde films op IDFA 2021

Door het Fonds gesteunde films op IDFA 2021

Met een grote selectie van Nederlandse titels wordt het een jaar van eigen bodem tijdens de 34ste editie van het International Documentary Filmfestival Amsterdam (IDFA).

En binnen de huidige coronamaatregelen blijven de bioscopen en theaters open, wat betekent dat je vanaf woensdag 17 november t/m zondag 28 november 2021 door heel Amsterdam de mooiste en nieuwste documentaires op het grote doek kunt bekijken. 

IDFA Logo Dates 2021_Black

Openingsfilm

IDFA trapt woensdag af met de openingsfilm Four Journeys van Louis Hothothot, een persoonlijke film over de in 1979 ingevoerde eenkindpolitiek in China. Filmmaker Louis werd in 1986 geboren als illegaal tweede kind en zijn vader moest drie jaar jaarsalarissen betalen en zijn politieke carrière opgeven voor zijn bestaan. Na zeven jaar in Europa te hebben gewoond, reist Louis terug naar huis om zijn familiegeschiedenis te achterhalen. Four Journeys is genomineerd voor de IDFA Award for Best first Feature en de IDFA Award for Best Dutch Film. 

De volgende door het Filmfonds gesteunde projecten zijn voor de volgende secties geselecteerd/genomineerd:

International Competition

A Thousand Fires - Saeed Taji Farouky

Turn Your Body to the Sun*,***  - Aliona van der Horst

Envision Competition

Darkness There and Nothing More*,** - Tea Tupajic

Four Journeys*,**  - Louis Hothothot

Housewitz* - Oeke Hoogendijk

O, Collecting Eggs Despite the Times*,*** - Pim Zwier

The Mirror and the Window* - Diego Gutiérrez

Focus: The Future Tense

I'm So Sorry - Zhao Liang

IDFA DocLab Competition voor Immersive Non-Fiction

[Posthuman Wombs] - Anna Fries, Malu Peeters

Disarmed - Alexandra Barancova, Jae Perris, Luna Maurer, Roel Wouters

Symbiosis - Marcel van Brakel, Mark Meeuwenoord

IDFA DocLab Liminal Reality

[Posthuman Wombs] - Anna Fries, Malu Peeters

Disarmed - Alexandra Barancova, Jae Perris, Luna Maurer, Roel Wouters

Symbiosis - Marcel van Brakel, Mark Meeuwenoord

The Miracle Basket - Abner Preis

IDFA DocLab Spotlight

The Miracle Basket - Abner Preis

IDFA Competition for Youth Documentary

Shabu* - Shamira Raphaëla

Luminous

Jason* - Maasje Ooms

Prince of Muck - Cindy Jansen

Frontlight

The Treasures of Crimea - Oeke Hoogendijk

Best of Fests

In Flow of Words - Eliane Esther Bots

I'm So Sorry - Zhao Liang

Looking For Horses - Stefan Pavlovic

Three Minutes - A Lengthening***  - Bianca Stigter

*Genomineerden Best Dutch Film

**Genomineerden Best First Feature

***Genomineerden Beeld&Geluid ReFrame Award

Op donderdag 25 november vindt in het Compagnietheater de Awards Ceremony plaats en zal via een livestream op deze pagina te volgen zijn.