Cinekid: Nederlandse Film- en seriecompetities 2020

Vandaag is Cinekid Festival 2020 begonnen!

Vanaf vandaag 7 oktober tot en met 23 oktober vindt Cinekid plaats, het grootste kinderfilm- en mediafestival ter wereld. De nieuwste films, televisieproducties, media-installaties, workshops en tutorials zijn 14 dagen lang op 10 festivallocaties in het land te zien, op 20 Cinekid on Tour locaties én vanaf 7 oktober via het nieuwe online platform van Cinekid: Cinekid Play.
Samen met het Filmfonds viert Cinekid de opkomende Nederlandse jeugdfilm producties in een gesprek  tussen Heleen Rouw, directeur van Cinekid, en Bero Beyer, directeur van het Nederlands Film fonds. Bekijk het gesprek hier.

De winnaars van de selecties worden online bekend gemaakt tijdens de tweede week van het Cinekid Festival, van 19 t/m 23 oktober. Het volledige Cinekid festivalprogramma staat inmiddels op onze website dus je kunt nu zien wanneer jouw favoriete serie of film draait. Een deel van de selectie zal ook vanaf 7 oktober te zien zijn op ons online platform Cinekid Play!

De Nederlandse titels in de selecties: 

Selectie Beste Nederlandse Familiefilm Competitie:

Engel* - Dennis Bots, Ellen Barendregt, Incredible Film
Mees Kees in de wolken - Martijn Smits, PV Pictures BV
Jackie en Oopjen* - Annemarie van de Mond, Myranda Jongeling, Column Film, Fiction Valley
Buladó* - Eché Janga, Esther Duysker, Keplerfilm
De Grote Slijmfilm* - Hans Somers, Maarten van de Broek, Eveline Hagenbeek, NewBeTV
Amira - Elza Jo Tratlehner, HALAL
Kruimeltje en de strijd om de goudmijn* - Diede In 't Veld, Tijs van Marle, Nuts & Bolts Film Company
De schooltuin - Mark Verkerk, EMS Films
De Piraten van Hiernaast* - Pim van Hoeve, Sander de Regt, Johan Nijenhuis & Co
Misfit 2* - Erwin van den Eshof, Karen Van de Ende, Ernst Gonlag, NewBeTV
Poeslief - Mark Verkerk, EMS Films

Selectie Beste Nederlandse Korte Film Competitie - Animatie: 

Spring - Andreas Goralczyk, Blender Animation Studio
Human Nature* - Sverre Fredriksen, Britt Snel, Family Affair Films
Cliffhanger* - Diederick Geers, Jelle Janssen, Jasper Loos, Valk Producties
Tidy Town - Dana Alink, HKU
Tourist Trap* - Vera van Wolferen, Britt Snel, Family Affair Films
INKT* - Joost van den Bosch & Erik Verkerk, Ka-Ching Cartoons
Jabberwocky - Sjaak Rood, TED Conferences

Selectie Beste Nederlandse Korte Film Competitie - Documentaire

JovannaForFuture - Mirjam Marks, Tangerine Tree
Voorspel - Anne van Campenhout, mint film office
Deze film stinkt - Denise Janzée, The Film Kitchen
Timo moet wachten - Melliena Beckmann, EO/IKONdocs
Meisjesjongensmix - Lara Aerts, Prospektor
Tweestrijd - Janetta Ubbels, Hollandse Helden
Holy Moly - Eva Nijsten, Tangerine Tree

Selectie Beste Nederlandse Korte Film Competitie - Live-Action

Birdland* - Ashgan El-Hamus, Doxy Films
De uitvinders en het grote mensen mysterie - Chantal De Jong, De Regisseur
Elf - Luca Meisters, Stichting MCEM
Zoentjesdief - Lidi Toepoel, Kek films
Onderhuids* - Emma Branderhorst, Eva Schaaf & Patou ten Cate
STIK - Niek Roozen, LOER Filmproducties

Selectie Beste Nederlandse Serie - Fictie: 

Oorlog-stories - David Cocheret, Evangelische Omroep, Stepping Stone
SpangaS - Anna van Keimpema, Bente de Vries, David Cocheret, Harm van der Sanden, Lodewijk van Lelyveld, Eva Nijs, Lucas Camps, Michiel de Jong, Raynor Arkenbout, Nick Jongerius, NL Film & TV
De regels van Floor - Maurice Trouwborst, Jamille van Wijngaarden - NL Film & TV
Mees Kees De Serie - Anna van Keimpema, Bob Wilbers, Martijn Smits, Diede in 't Veld, PV Pictures BV
Heirs of the Night - Diederik van Rooijen - Lemming Film, Lemming Film Germany, Maipo Film, Maze Pictures
Dropje* - Meikeminne Clinckspoor, Maarten van Voornveld en Lilianne Sijbesma, NTR, Submarine Film
Remy en Juliyat - Tessa Schram, NL Film & TV

Selectie Beste Nederlandse Serie - Non-Fictie:

De proefkeuken - Pieter Hulst, Willem Revis, Tim van Gils, Tom Roes, BlazHoffski Productions BV/Dahl TV
Hoofdzaken - Menno Otten, Keplerfilm
Koken met konijnen - Charlotte Hoogakker, VPRO
Anne Frank videodagboek - Hanna van Niekerk, Frank de Horde, Tim Vloothuis, Every Media
De smerige quiz - Bas Van Oort, Evangelische Omroep
Hallo, ik heb kanker - Ellen Vos, Evangelische Omroep
De buitendienst - Inge Tol, Johan van Hespen, Stefan Coppers, Marije Meijer, Stefan Egberts, Eva Nijsten, Charlotte Hoogakker, NTR

Selectie Nationale Publieksprijs Competitie

Tourist Trap* - Vera van Wolferen, Family Affair Films
INKT* - Joost van den Bosch, Erik Verkerk, Ka-Ching Cartoons
Dropje* - Meikeminne Clinckspoor, Maarten van Voornveld en Lilianne Sijbesma, NTR, Submarine Film
Remy en Juliyat - Tessa Schram, NL Film & TV
Ok en Knul - Stella Damavandi, Evangelische Omroep
Heilig Boontje - Eva Nijsten, Tangerine Tree
STIK - Niek Roozen, LOER Filmproducties
Stoer - Boulderen - Annelies de Wit, KRO-NCRV
De buitendienst - Inge Tol, Johan van Hespen, Stefan Coppers, Marije Meijer, Stefan Egberts, Eva Nijsten, Charlotte Hoogakker, NTR

Selectie Beste Internationale Korte Film Competitie - Live-Action:

Under the Skin* - Emma Branderhorst, Nederland

 

*Tot stand gekomen met een bijdrage van het Nederlands Film Fonds en/of de Netherlands Film Production Incentive