Gouden Kalveren 2020 uitgereikt op Nederlands Film Festival

Gouden Kalveren 2020 uitgereikt op Nederlands Film Festival

Op de 40e editie van het Nederlands Film Festival zijn op vrijdagavond 2 oktober de Gouden Kalveren, de belangrijkste Nederlandse filmprijzen, uitgereikt tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala. Aan alle winnaars zeggen we: van harte gefeliciteerd!

De Winnaars van 2020

Beste Korte Documentaire

Carrousel* - Marina Meijer (productie: Basalt Film)

Beste Korte Film

See Me* - Patty Stenger, Yvonne Kroese (scenario: Patty Stenger, productie: Family Affair Films)

Beste Interactive

nerd_funk: Phase 1* - Ali Eslami, Mamali Shafahi (productie: ALLLESSS)

Beste Televisiedrama

Red Light* - Wouter Bouvijn, Anke Blondé (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

Beste Acteur Televisiedrama

Ramsey Nasr - I.M.* (regie: Michiel van Erp, scenario: Hugo Heinen, productie: Het Familiedrama)

Beste Actrice Televisiedrama

Halina Reijn - Red Light* (creatie: Carice van Houten, Halina Reijn, regie: Wouter Bouvijn, Anke Blondé, scenario: Esther Gerritsen, Frank Ketelaar, Christophe Dirickx, Halina Reijn, productie: Hollands Licht, Eyeworks Film & TV drama)

Beste Sound Design

Marco Vermaas - Bumperkleef* (regie: Lodewijk Crijns, scenario: Lodewijk Crijns, productie: Topkapi Films)

Beste Muziek

Rui Reis Maia, Jasper Boeke, Diederik Rijpstra - De Belofte van Pisa* (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

Beste Camera

Myrthe Monsterman - Goud* (regie: Rogier Hesp, scenario: Anne Hofhuis, productie: BALDR Film)

Beste Montage

Ruben van der Hammen - Ze Noemen me Baboe* (regie: Sandra Beerends, productie: Pieter van Huystee Film & TV)

Beste Lange Documentaire

Ze Noemen me Baboe* - Sandra Beerends (productie: Pieter van Huystee Film & TV)

Beste Production Design

Anne Winterink - Marionette* (regie: Elbert van Strien, scenario: Elbert van Strien, Ben Hopkins, productie: Accento Films, BosBros)

Beste Costume Design

Alette Kraan - Mi Vida* (regie: Norbert ter Hall, scenario: Roos Ouwehand, productie: Phanta Film)

Beste Mannelijke Bijrol

Bilal Wahib - Paradise Drifters* (regie/scenario: Mees Peijnenburg, productie: Pupkin)

Beste Vrouwelijke Bijrol

Noortje Herlaar - Kapsalon Romy* (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

Beste Acteur

Shahine El-Hamus - De Belofte van Pisa* (regie: Norbert ter Hall, scenario: Robert Alberdingk Thijm, productie: All Yours Films)

Beste Actrice

Beppie Melissen - Kapsalon Romy* (regie: Mischa Kamp, scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

Beste Scenario

Tamara Bos - Kapsalon Romy* (regie: Mischa Kamp, productie: BosBros)

Beste Regie

Mischa Kamp - Kapsalon Romy* (scenario: Tamara Bos, productie: BosBros)

Beste Film

Buladó* - Derk-Jan Warrink, Koji Nelissen voor Keplerfilm (regie: Eché Janga, scenario: Eché Janga, Esther Duysker)

Prijs van de Nederlandse Filmkritiek
De Prijs van de Nederlandse Filmkritiek is namens de Kring van Nederlandse Filmjournalisten (KNF) vanavond uitgereikt aan Kom Hier dat Ik U Kus* van Sabine Lubbe Bakker en Niels van Koevorden  (scenario: Sabine Lubbe Bakker, Niels van Koevorden, productie: Submarine Film).

*Tot stand gekomen met een bijdrage van het Nederlands Filmfonds

(bron: Nederlands Film Festival)