Nominaties Gouden Kalveren 2019 bekendgemaakt

Nominaties Gouden Kalveren 2019 bekendgemaakt

Het Nederlands Film Festival (NFF) heeft vanavond in Utrecht de Gouden Kalveren-nominaties bekendgemaakt.

Nominaties per categorie

De nominaties (op alfabetische filmtitelvolgorde) zijn:

Beste Korte Documentaire
TURN! – Esther Pardijs
Teledoc Campus – VADER* – Isabel Lamberti
DE WAARHEID OVER MIJN VADER* – Shamira Raphaëla

Beste Korte Film
Kort! – EN ROUTE* – Marit Weerheijm
Ultrakort – HUMAN NATURE* – Sverre Frederiksen
THE WALKING FISH* – Thessa Meijer

Beste Televisiedrama
JUDAS – Joram Lürsen
MOCRO MAFFIA – Bobby Boermans, Giancarlo Sánchez
ZEVEN KLEINE CRIMINELEN* – Rob Lücker

Beste Acteur Televisiedrama
Gijs Naber – JUDAS
Oussama Ahammoud – MOCRO MAFFIA
Jeroen Spitzenberger – STANLEY H*

Beste Actrice Televisiedrama
Marit van Bohemen – JUDAS
Rifka Lodeizen – JUDAS
Leny Breederveld – DE LUIZENMOEDER 2

Beste Sound Design
Peter Warnier – BLOODY MARIE*
Huibert Boon, Alex Booy – MY FOOLISH HEART*
Nardi van Dijk – NIEMAND IN DE STAD*

Beste Muziek
Joris Oonk – BAANTJER HET BEGIN*
Rutger Reinders – DIRTY GOD*
Pieter Perquin (Perquisite) – NIEMAND IN DE STAD*

Beste Camera
Lennert Hillege – BLOODY MARIE*
Jasper Wolf – NIEMAND IN DE STAD*
Emo Weemhoff – NOCTURNE*

Beste Montage
Sander Vos – DIRTY GOD*
Axel Skovdal Roelofs – NIEMAND IN DE STAD*
Menno Boerema (Postuum) – HET WONDER VAN LE PETIT PRINCE*

Beste Lange Documentaire
DEVIL’S PIE – D’ANGELO* – Carine Bijlsma
IK BEN ER EVEN NIET* – Maartje Nevejan
KABUL, CITY IN THE WIND* – Aboozar Amini
LIVING THE LIGHT – ROBBY MÜLLER* – Claire Pijman
HET WONDER VAN LE PETIT PRINCE* – Marjoleine Boonstra

Beste Production Design
Kurt Loyens – BAANTJER HET BEGIN*
Floris Vos – BLOODY MARIE*
Roland Mylanus – MY FOOLISH HEART*

Beste Mannelijke Bijrol
Robert de Hoog – BAANTJER HET BEGIN*
Fedja van Huêt – BAANTJER HET BEGIN*
Thomas Höppener – DE LIBI*

Beste Vrouwelijke Bijrol
Jelka van Houten – BAANTJER HET BEGIN*
Lisa Smit – BAANTJER HET BEGIN*
Julia Akkermans-  NIEMAND IN DE STAD*

Beste Acteur
Marcel Musters – GOD ONLY KNOWS*
Minne Koole – NIEMAND IN DE STAD*
Vincent van der Valk – NOCTURNE*

Beste Actrice
Elsie de Brauw – GOD ONLY KNOWS*
Monic Hendrickx – GOD ONLY KNOWS*
Melody Klaver – RAFAËL*

Beste Scenario
Jeroen Scholten van Aschat, Shady El-Hamus – DE LIBI*
Laura van Dijk – MIJN BIJZONDER RARE WEEK MET TESS*
Philip D. Huff, Marnie Blok – NIEMAND IN DE STAD*

Beste Regie
Sacha Polak – DIRTY GOD*
Michiel van Erp – NIEMAND IN DE STAD*
Ena Sendijarević – TAKE ME SOMEWHERE NICE*

Beste Film
DIRTY GOD* – Marleen Slot voor Viking Film
GOD ONLY KNOWS* – Frans van Gestel, Laurette Schillings, Arnold Heslenfeld voor Topkapi Films
MIJN BIJZONDER RARE WEEK MET TESS* – Joram Willink, Piet-Harm Sterk voor BIND
NIEMAND IN DE STAD* – Michiel van Erp, Monique Busman voor De Familie Film & TV
TAKE ME SOMEWHERE NICE* – Iris Otten, Sander van Meurs, Pieter Kuijpers voor Pupkin

*Ondersteund door het Nederlands Filmfonds.

Op vrijdagavond 4 oktober vindt de uitreiking plaats van de grootste Nederlandse filmprijzen tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala in Stadsschouwburg Utrecht. Het Grolsch Gouden Kalveren Gala is op 4 oktober vanaf 19.30 uur rechtstreeks te volgen via www.filmfestival.nl. Diezelfde avond om 21.25 uur is er een speciale editie van Ivo Niehe’s TV Show in het teken van het Nederlands Film Festival en de Gouden Kalveren op NPO1.

Het Nederlands Film Festival vindt plaats van 27 september tot en met 5 oktober 2019.