Gouden Kalf longlists 2019 bekendgemaakt

Gouden Kalf longlists 2019 bekendgemaakt

Vandaag maakte het Nederlands Film Festival de longlists bekend van de speelfilms, lange documentaires, korte documentaires, korte films en televisiedrama’s die meedingen naar de Gouden Kalveren 2019. De bekendmaking van de Gouden Kalf-nominaties is op dinsdag 10 september, op vrijdag 4 oktober worden de Kalveren aan de winnaars uitgereikt.

Selectie speelfilms Gouden Kalveren
• BAANTJER HET BEGIN* – Arne Toonen
• THE BEAST IN THE JUNGLE* – Clara van Gool
• BLOODY MARIE* – Guido van Driel en Lennert Hillege
• DIRTY GOD* – Sacha Polak
• GOD ONLY KNOWS* – Mijke de Jong
• DE LIBI* – Shady El-Hamus
• LIGHT AS FEATHERS* – Rosanne Pel
• MIJN BIJZONDERE RARE WEEK MET TESS* – Steven Wouterlood
• MY FOOLISH HEART* – Rolf van Eijk
• NIEMAND IN DE STAD* – Michiel van Erp
• NOCTURNE* – Viktor van der Valk
• RAFAËL* – Ben Sombogaart
• RETROSPEKT* – Esther Rots
• TAKE ME SOMEWHERE NICE* – Ena Sendijarević
• VECHTMEISJE* – Johan Timmers

Selectie lange documentaires Gouden Kalveren (alfabetische volgorde)
• BELLINGCAT – TRUTH IN A POST-TRUTH WORLD* – Hans Pool
• DEVIL’S PIE – D’ANGELO* – Carine Bijlsma
• ERWIN OLAF – THE LEGACY – Michiel van Erp
• GANZ: HOW I LOST MY BEETLE* – Suzanne Raes
• IK BEN ER EVEN NIET* – Maartje Nevejan
• IK HEB HET NIET GEDAAN – Elena Lindemans
• INNER LANDSCAPE* – Frank Scheffer
• KABUL, CITY IN THE WIND* – Aboozar Amini
• LIVING THE LIGHT – ROBBY MÜLLER* – Claire Pijman
• ‘NU VERANDERT ER LANGZAAM IETS’* – mint film office
• SCHAPENHELD* – Ton van Zantvoort
• SPREKEND NEDERLAND* – John Appel
• SYLVANA, DEMON OF DIVA* – Ingeborg Jansen
• VOETBAL IS OORLOG* – Hans Heijnen
• HET WONDER VAN LE PETIT PRINCE* – Marjoleine Boonstra

Selectie korte films Gouden Kalveren (alfabetische volgorde):
• AT FIRST SIGHT* – Sjaak Rood
• CLOSE DISTANCE* – Christian van Duuren
• EYES ON THE ROAD* – Stefanie Kolk
• FLOW* – Adriaan Lokman
• JETSKI – Sharif Abdel Mawla
• HET JUK* – Nico van den Brink
• KORT! COLOSSEUM* – Gonzalo Fernandez
• KORT! EN ROUTE*– Marit Weerheijm
• KORT! VENSERPOLDER* – Teddy Cherim
• KORT! VERWIJT DER MENSEN* – Rob Lücker
• MEETING THE OTHER WOMAN – Marieke Niestadt
• MIND MY MIND* – Floor Adams
• DE ONTMOETING: SWIPE – Niels Bourgonje
• ULTRAKORT: HUMAN NATURE* – Sverre Fredriksen
• THE WALKING FISH* – Thessa Meijer
• WILD – Jan Verdijk*

Selectie korte documentaires Gouden Kalveren (alfabetische volgorde):
• ADEMTOCHT, DE VELE GEVECHTEN VAN MAITE HONTELÉ – Marlou van den Berge
• ANIL RAMDAS – NOOIT MEER THUIS – Paul Cohen
• BUT NOW IS PERFECT – Carin Goeijers
• DE MAN DIE ACHTER DE HORIZON KEEK – Martijn Blekendaal
• MEVROUW FABER – Hjalmar Tim Ilmer en Job Tichelman
• OMA EN CHRIS & DE RODE AUTO – Ingrid Kamerling
• TELEDOC CAMPUS: GIOIA* – Laura Stek
• TELEDOC CAMPUS: HUIDHONGER* – Lieza Röben
• TELEDOC CAMPUS: VADER* – Isabel Lamberti
• TRAPPED IN THE CITY OF A THOUSAND MOUNTAINS* – David Verbeek
• TURN! – Esther Pardijs
• VLUCHT NAAR BINNEN – Ellen Blom
• HET VOORVAL- ARMONDO EN DE MYTHE – Sjors Swierstra en Roelof Jan Minneboo
• DE WAARHEID OVER MIJN VADER – Shamira Raphaëla en Clarice Gargard
• DE ZAAK TUITJENHORN – Sarah Vos

Selectie televisiedrama’s Gouden Kalveren (alfabetische volgorde):
• CENTRAAL: AFUA* – Sia Hermanides
• CENTRAAL: BEENLAMPMAN* – Kurt Platvoet
• CENTRAAL: KARMAN* – Maurice de Bruijne
• CENTRAAL: KHATA* – Aiman Hassani
• CENTRAAL: TEEF* – Jamille van Wijngaarden
• HIERNAMAALS – Willem Bosch
• JUDAS – Joram Lürsen
• KEIZERSVROUWEN – Ben Sombogaart en Dries Vos
• DE LUIZENMOEDER 2 – Diederik Ebbinge en Jelle de Jonge
• MOCRO MAFFIA – Bobby Boermans en Giancarlo Sánchez
• RANDOM SHIT – Flip van der Kuil, Steffen Haars, Stephan Miras, Max Porcelijn, Teemong, Maurice Trouwborst en Michiel ten Horn
• DE REGELS VAN FLOOR 2 – Maurice Trouwborst
• SOOF 2 – Anne de Clercq en André van Duren
• STANLEY H*. – Tim Oliehoek
• ZEVEN KLEINE CRIMINELEN* – Rob Lücker

Sinds 2015 worden de nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën speelfilm en lange documentaire in Nederland bepaald door middel van een Academysysteem. De nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën korte documentaire, korte film en televisiedrama worden bepaald door onafhankelijke jury’s die per categorie bestaan uit een drietal professionals.

Het publiek kan alle voor een Gouden Kalf geselecteerde films en documentaires tussen 27 september en 5 oktober op het Nederlands Film Festival 2019 bekijken.

*Ondersteund door het Nederlands Filmfonds

(bron: Nederlands Film Festival)