Nederlands Filmfonds feliciteert makers met hun prijzen op de Berlinale 2012
20 februari 2012
De Nederlandse films Hemel (regie: Sacha Polak, scenario: Helena van der Meulen, productie: Circe Films in coproductie met VPRO Televisie, Bella Cohen Films en Jaleo Films (ES)) en Kauwboy (regie: Boudewijn Koole, scenario: Jolein Laarman en Boudewijn Koole, productie: Waterland Film) zijn tijdens de Berlinale 2012 in de prijzen gevallen.
Hemel werd bekroond met de FIPRESCI Award, de 'International Film Critics Award' (de prijs die door de federatie van internationale filmjournalisten wordt toegekend aan de beste film). Kauwboy won maar liefst twee prijzen: de prijs voor Beste Jeugdfilm, de 'Grand Prix of the Deutsches Kinderhilfswerk' en de 'Best First Feature Award' voor beste debuutfilm van het festival.
In Hemel versiert Hemel (Hannah Hoekstra) mannen als spel, maar de enige man die voor haar telt is haar vader, de charmante veilingmeester Gijs (Hans Dagelet). Als die voor het eerst in zijn leven echt verliefd wordt op Sofie (Rifka Lodeizen), moet ook Hemel zich blootgeven.
Kauwboy gaat over de 10-jarige Jojo (Rick Lens) die op een dag een kauw mee naar huis neemt. Hij houdt 'm voor zijn vader Ronald (Loek Peters) verborgen want die heeft soms last van boze buien. Jojo komt klem te zitten tussen de zorg voor de kauw en de loyaliteit tegenover zijn vader. Totdat, door hun verborgen verdriet, de bom barst.